ایمن ترین خودروی شاسی بلند جهان

مجموعه :مجله ماشین

ایمن ترین خودروی شاسی بلند جهان

ایمن ترین خودروی شاسی بلند جهان

شاسی‌ بلند XC90 T8 ولوو همانند مدل T6، دارای یک پیشرانه ۲ لیتری چهار سیلندر است که دارای توربوشارژ و سوپرشارژ است. این پیشرانه نیرویی معادل ۳۱۳ اسب بخار تولید می‌کند و دارای یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک است.


پیشرانه الکتریکی ایمن ترین شاسی بلند جهان، یک باتری لیتیوم – یونی ۹٫۲ کیلو وات بر ساعت است و کمپانی سازنده ادعا می‌کند که XC90 در حالت تمام برقی ۱۴ مایل را با میزان آلایندگی صفر طی می کند که در حقیقت این ادعا کمی با نتایج آزمایش شده متفاوت است.

این آمار در صورتی درست است که خودرو تنها دارای یک سرنشین باشد اما در آزمایشات هنگامی که از سیستم تهویه ماشین استفاده و تمامی صندلی های خودرو به وسیله سرنشینان پر شد، این رقم ۱۴ مایلی کاهش پیدا کرد.

مدیریت توربوشارژ، سوپرشارژ و یک موتور الکتریکی کاری بسیار دشوار است اما ولوو به خوبی از پس این امر پیچیده بر می آید. این خودرو دارای ۳ حالت رانندگی است. در حالت “Pure” فقط از پیشرانه الکتریکی استفاده می شود.
هنگامی که خودرو در حالت “Default” قرار دارد همزمان از موتور بنزینی و الکتریکی باهم استفاده می شود و تعادلی میان مصرف سوخت بهینه و شتاب و سرعت ایجاد می شود.

حالت “Power” هنگامی به کار گرفته می شود که شما قصد دارید حداکثر توان خودرو خود را به کار ببرید و موتور الکتریکی هم به کمک موتور بنزینی می آید. در این حالت این خودرو در ۵ ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رسد. رقم ۱٫۵ ثانیه سریع تر از سری T6 این مدل است.
این خودرو در شهر و اتوبان‌ها مانند یک رزم ناو با وقار خود نمایی می‌کند. اضافه بر این، باتری و موتور الکتریکی محدودیتی در فضای داخلی خودرو ایجاد نمی کند و مدل هیبریدی مانند مدل غیر هیبریدی توانایی جای دادن ۷ سرنشین و میزان قابل توجهی بار را در خود دارد.


« ديدن اين مطالب نيز به شما توصيه ميشود »


>

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>
>


مدل مو

مدل عینک آفتابی